KONST / Litografier / Färglitografi 15464359
nr 1546 4359
Sven Jonson
(1902-1981), Sverige
Signerad, numrerad 266/270. Färglitografi, bildmått: 44x66 cm, yttermått inklusive ram: 65x86 cm
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
måndag 5 juni 2023
kl 20:04:33
500 kr
600 kr
700 kr